Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u beogradskoj Štark areni od Real Madrida sa 75: 60 (9:12, 18:21, 25:16, 8:26) u sedmom kolu Evrolige.Beogradski tim poslije sedam kola ima skor od pet poraza i dva trijumfa, dok Real ima četiri pobjede i tri poraza.Madriđane je predvodio Serhio Ljulj sa 16 poena i pet asistencija, a ispratili su ga Rudi Fernandes sa 12 i Valton Tavares sa jednim manjem.

U ekipi Crvene zvezde najbolju rolu pružio je Bili Beron sa 17 poena, dok je Lorenco Braun ubacio 13.Posle stegnutnog starta obje ekipe, u nastavku se bolje snašao Real, kojem je pripala prva dionica.Drugi dio igre donio je bolji igru crveno-bijelih, ali je ritam utakmice pratio i “kraljevski klub”.Zvezda je trojkom Bilija Berona u finišu četvrtine uspjeli da smanji zaostatak na četiri poena.Drugo poluvriijeme izabranici Andrije Gavrilovića otvorili su odlično, a ruku za tri poena namjestili su Boriša Simanić i Ognjen Dobrić, čijimm poenima Zvezda ušla u egal.

Na kraju trećeg perioda Mohamed Faje ubacio je šut za tri poena, pa su crveno-bijeli u posljednjih 10 miniuta ušli s prednošću od tri poena.U prvih pet minuta odlučujuće deonice, košarkasi Crvene zvezde nisu uspjeli da provuku loptu kroz koš, što su izabranici Pabla Lasa na pravi način iskoristili da sa sedam trojki riješe meč u svoju korist.Ljulj, Rodriged i Kožer su bili na visini zadatka, što je Realu donijelo pobjedu od plus 15.